Пожежогасіння - це система взаємозалежних пристроїв, які необхідні для виявлення пожежі на ранніх стадіях розвитку та подальшого її гасіння. Система пожежогасіння служить для запобігання та обмеження розвитку пожежі, гасіння вогню і захисту від полум'я людей, а також матеріальних цінностей. Найнадійніша система у випадку непередбаченої пожежі — це система автоматичного пожежогасіння. Вона починає діяти за допомогою пожежної автоматики, яка контролюється за показаннями датчиків. Саме це забезпечує оперативне і своєчасне гасіння вогнища без участі людини.

Автоматичні системи пожежогасіння забезпечують безперебійний постійний контроль за температурою, а також стежать за присутністю задимленості у приміщенні, що охороняється. Якщо раптом спалах все-таки відбувається, спрацьовують звукові і світлові оповіщення, а видача сигналу «тривога» відразу ж потрапляє на пульт пожежної охорони. Основним побудником для системи пожежогасіння є пожежна сигналізація.

Ще однією незаперечною перевагою автоматичної системи пожежогасіння є те, що в момент загоряння вона автоматично закриває вогнезахисні клапани та двері, включає систему димовидалення та подає вогнегасні речовини.

В якості вогнегасної речовини використовуються: інертний газ - хладон, вуглекислий газ, піна (низької, середньої, високої кратності), вогнегасні порошки, аерозолі і вода.

Системи автоматичного пожежогасіння поділяються за вогнегасною речовиною, яка використовується:

— газова (СО2, аргон, азот, хладони);

— водяна;

— пінна;

— водо-пінна (вода з піноутворювачами);

— порошкова (порошки спеціального хімічного складу);

— аерозольна;

— комбінована.

В обов'язковому порядку на кожному середньому і великому об'єкті повинна бути установка пожежогасіння, яка забезпечує надійну безпеку в разі виникнення пожежі на об'єкті. Необхідність та порядок установки автоматичного пожежогасіння будівель визначається будівельними нормативними документами, в яких є перелік будівель, приміщень, які в обов'язковому порядку підлягають оснащенню автоматичними системами пожежогасіння. У тому числі обов'язково потрібно оснащення системами пожежогасіння будівель, серверних приміщень, архівів, критих автостоянок, складів, торгових залів і так далі.

При установці системи пожежогасіння передбачають доцільність монтування найбільш підходящої системи для кожного, окремо взятого приміщення з урахуванням характеристик як самого приміщення і збережених в ньому матеріалів, так і параметрів приміщення.

Придбати систему пожежогасіння, а також замовити її монтаж можна на сайті компанії «Центр спеціальних робіт».