Пожежна сигналізація

Камінь спотикання ... Всі розуміють необхідність цієї системи, але не всі бажають витрачатися (особливо якщо ці витрати зростають пропорційно розміру власності власника будівлі, приміщення). Всі підприємці стикаються з питанням про введенні в експлуатацію (отримання дозволу на роботи) приміщення, будівлі та іншої споруди з боку Управління держпожнагляду. І в цьому є чимала частка законних вимог у зв'язку з можливими травмами, загибелі людей та псування майна від пожеж. Але починається все з того? що необхідно виконати проект, монтаж (установка) самої пожежної сигналізації

Потрібно Пожежна сигналізація?
Переходьте на нашу торгову площадку.

Пожежна сигналізація

Пожежну сигналізацію можна охарактеризувати, як найефективніший спосіб раннього виявлення вогнища загоряння. Саме пізнє виявлення вогнища є найпоширенішою причиною глобальних пожеж, що охоплюють цілі будівлі.

Класифікація систем по приймально-контрольної панелі (централь):

  • безадресні - розраховані для малого або середнього кількості зон (квартира, офіс, невеличке приміщення, ряд приміщень), недолік той, що адресація місця загоряння визначається номером шлейфа, тобто потрібна велика кількість шлейфів сигналізації;
  • адресні, ціна на них продовжує знижуватися і сьогодні вони можуть конкурувати з застосовності на об'єктах середнього масштабу з безадресними системами. Можуть застосовуватися як на малих, так і на великих об'єктах. Основна відмінність їх - це адресація датчиків включених в один і той же шлейф. Можливість інтеграції з системами автоматики пожежної безпеки будівель.

Датчики (сповіщувачі) пожежної сигналізації, встановлені в будівлі, допомагають визначити початок загоряння, і система відразу ж передає сигнал тривоги на пульт чергового в пожежній охороні.

Сучасні датчики (сповіщувачі) пожежної сигналізації здатні тонко вловлювати не тільки високу температуру, але і задимлення, і навіть скільки-небудь істотна зміна складу повітря в приміщенні.

Різновиди датчиків:

  • Димовий пожежний сповіщувач призначений для виявлення димових частинок, утворюються в процесі горіння. Даний тип сповіщувача застосовується для виявлення тліючого пожежі на ранній стадії загоряння. У димових извещателях використовується оптико-електронна сенсорна система, що працює за принципом відображення ІК-променя від димових частинок.
  • Тепловий пожежний сповіщувач забезпечує виявлення пожежі в разі швидкого підвищення температури (диференційний принцип виявлення) і/або в разі повільного підвищення температури до максимального значення (максимальний принцип виявлення).
  • Комбінований пожежний сповіщувач - сповіщувач широкого спектру застосування з використанням оптико -Електронна сенсорної системи для виявлення димових частинок і диференційно-максимального принципу виявлення підвищення температури. Таким чином, даний тип сповіщувача забезпечує високу надійність виявлення всіх факторів загоряння.
  • Ручний пожежний сповіщувач призначений для ручної активації сигналу тривоги шляхом розбиття скла. Даний тип сповіщувача встановлюється на шляхах евакуації, на сходових клітках кожного поверху, біля виходів з будівлі.
  • Лінійний димовий сповіщувач призначений для виявлення димових частинок, утворюються в процесі горіння, в контрольованій зоні на протязі від 5 до 100 метрів. Даний тип сповіщувача широко застосовується для контролю протяжний приміщень або приміщень, висота яких перевищує 12 метрів.
  • Сповіщувач полум'я призначений для виявлення пожеж, при яких процес горіння не супроводжується виділенням диму: відкрите полум'я горючих рідин або газів, що містять вуглець матеріалів, таких як деревина, пластмаса, гази нафтопродукти тощо.

Таким чином, пожежна сигналізація викликає пожежний розрахунок на місце загоряння, коли ні полум'я, ні диму ще не видно з вулиці, що значно підвищує шанси врятувати майно від пошкодження або повної його втрати.

На етапі вибору системи потрібно врахувати, що як системи пожежної сигналізації в Україні на сьогодні сертифіковані лише провідні системи, це означає те, що підключати на пульт для реагування оперативних груп будуть тільки з сертифікатом соотвествующих на обладнання виданий на систему пожежної сигналізації. Право здійснювати діяльність по роботах проекту, монтажу, пуско-налагодження та обслуговування дозволяється тільки при наявності ліцензії та сертифікованих фахівців в компанії. Наші сертифіковані фахівці виконають проект, установку і подальше обслуговування систем пожежної сигналізації на Вашому об'єкті.
Не знайшли те, що шукали?
Ми запропонуємо Вам варіанти.
Оцінка: 4.8 Голосів: 66