Системи Контролю і Управління Доступом

Системою контролю та управління доступом (СКУД) називають комплекс пристроїв, які дозволяють прохід і вихід (через двері, турнікети, хвіртки) певному колу людей (співробітників) і забороняють доступ стороннім особам.

Однією з найвідоміших систем контролю доступу є домофон , одноквартирний або багатоквартирний. Домофон дозволяє побачити відвідувача, поговорити з ним, і, при необхідності, дистанційно відкрити двері і використовуються зазвичай в комплексі з системами контролю доступу.

Потрібно Системи Контролю і Управління Доступом?
Переходьте на нашу торгову площадку.

Системи Контролю і Управління Доступом

Широке поширення отримали автономні (без знімання інформації і зміни конфігурації через мережу за допомогою комп'ютера) системи доступу. Найбільш типовий випадок автономної системи доступу, коли в офісі організації, на вхідних дверях встановлюється замок (електромагнітний або електромеханічний), доводчик, зчитувач або кодова панель, і контролер.

Системи Контролю і Управління Доступом

Співробітники організації, щоб увійти в приміщення офісу підносять до зчитувача картки, зчитувач передає інформацію в контролер і контролер, якщо код даної картки є в його пам'яті дає команду на відкриття дверей. Якщо керівник організації бажає знати, коли приходять і йдуть з роботи співробітники, хоче бути в курсі всіх переміщень співробітників по офісу, він ставить мережевий контролер або автономний контролер з можливістю виведення інформації на комп'ютер, а також передбачає можливість системи обліку робочого часу.

 
Системи Контролю і Управління Доступом

У великих будівлях для полегшення роботи охорони ставлять турнікети і мережеві контролери. Вся інформація виводиться на комп'ютер охорони. Ще один комп'ютер ставиться в бюро перепусток. Гостям організації видаються в бюро перепусток так звані гостьові картки, які працюють тільки на вхід. При виході гість віддає картку співробітнику охорони і той за допомогою пульта управління випускає гостя.

Також, часто система контролю доступу інтегрується з системою обліку робочого часу. Робочі години нараховуються за часом перебування співробітника на території компанії.

У СКУД, незалежно від складності та структури, можливе застосування різних ідентифікаторів:

 • Контактні - ключі ТМ, картки з магнітною смугою і ін.
 • Безконтактні - картки, брелоки, браслети проксимити, радіо брелоки та ін.
 • Біометричні - відбитки пальців, малюнок райдужної оболонки ока.

Так само в будь-яких системах застосовні найрізноманітніші виконавчі пристрої:

 • Електрокеровані замки - електромеханічні (накладні, врізні), електромагнітні
 • Електромеханічні засувки
 • Турнікети різних типів - триподи, роторні (турнікети та повнозростові)
 • Керовані хвіртки
 • Шлагбауми
 • Ворота різних типів - орні, розсувні, що коливаються, ролетні.

Доцільно застосування:

 • локальні СКУД - для невеликих об'єктів, коли немає необхідності в тривалому протоколюванні подій в системі. Вони досить прості і мають обмежений набір функцій. Рекомендуються для невеликих офісів, квартир;
 • мережеві СКУД - на крупні об'єкти, з великим числом користувачів. Володіють усіма необхідними функціями для забезпечення пропускного режиму. Автоматизують роботу постів охорони, бюро перепусток. Дозволяють виключити «людський фактор».

Установка і монтаж системи контролю та управління доступом на великих підприємствах рекомендуємо щоб була мережева, так як тоді з'являється можливість вести облік робочого часу співробітників. Облік робочого часу співробітників - контроль часу догляду/приходу на територію будівлі, приміщення, виробництва.

Ми підберемо для Вас оптимальне рішення, виконаємо монтаж (установку) системи контролю та управління доступом, системи обліку робочого часу, організуємо технічну підтримку.
Не знайшли те, що шукали?
Ми запропонуємо Вам варіанти.
Оцінка: 4.3 Голосів: 32